Policjanci z wydziału ruchu drogowego interweniowali wobec motocyklisty, który próbował uniknąć kontroli drogowej.
W minioną sobotę (27 sierpnia) przed godz. 17, w Jaśle na ulicy św. Jana z Dukli, policjanci z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy policji realizowali zadania wynikające z akcji "Motocykl". Podczas prowadzonych działań, jeden z funkcjonariuszy wydał sygnał do zatrzymania jadącemu motocykliście.

- Kierujący jednośladem zwolnił, jednak tuż przed policjantem dynamicznie przyspieszył, unosząc przednie koło motocykla do góry. Niestety brawurowa próba uniknięcia kontroli, zakończyła się upadkiem. 27-letni motocyklista oraz jego pasażer nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi. W trakcie czynności okazało się, że kierujący chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem - poinformował kom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty karne na łączną kwotę 6 tys. zł oraz 14 punktów karnych.

W sprawie kierowania pojazdem bez uprawnień policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, które mogą zakończyć się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

- Policjanci wydziału ruchu drogowego apelują do motocyklistów o rozwagę i rozsądek, a przede wszystkim przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości wobec innych użytkowników dróg - dodał kom. Piotr Wojtunik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.