Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi. Mężczyzna, w ciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.

W minioną niedzielę (21 sierpnia) przekonał się o tym 20-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna na rondzie solidarności w Jaśle, próbował swoich możliwości w driftowaniu, wprowadzając celowo pojazd w poślizg. Niestety próby zakończyły się postawieniem samochodu w poprzek ronda i spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych kierujących oraz przewożonych pasażerów. Mimo że, kierujący mercedesem odjechał w pośpiechu, zdarzenie zarejestrowali policjanci z wydziału ruchu drogowego pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi jadąc za sprawcą tego wykroczenia ujawnili także przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna jechał z prędkością 97 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Kierujący mercedesem 20-latek został ukarany przez policjantów mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zły stan techniczny pojazdu zagrażający bezpieczeństwu w ruchu. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany za zbyt szybką jazdę, tym samym miał na swoim koncie trzy poważne wykroczenia. 20-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz aby je odzyskać będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.