Dzieci z jasielskiego Przedszkola Chatka Puchatka odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Mundurowi przygotowali dla maluchów kilka atrakcji i opowiadali, jak wygląda codzienna służba policjanta.
Grupa dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka w Jaśle odwiedziła w poniedziałek (19 września) jasielską komendę. Podczas spotkania w trakcie pogadanki, policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady ogólnie pojętego bezpieczeństwa, omówili różnego rodzaju zagrożenia, na które dzieci są szczególnie narażone. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

komenda policji w Jaśle

Przedszkolaki mogły zobaczyć strzelnicę, wyposażenie policjantów wykorzystywane w codziennej służbie, jak również wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych. Radość dzieciom sprawiła także możliwość odbicia na kartce papieru swoich odcisków palców. Największą atrakcją spotkania była jednak możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego, wejścia do jego wnętrza, co sprawiło, że choć przez chwilę dzieci mogły poczuć się, jak policjanci.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów odblaski oraz kolorowanki, nawiązujące do tematyki spotkania. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.