W Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie w ramach instruktorskich warsztatów lalkarskich.
Warsztatem z teatru cieni rozpoczęła się realizacja zadania dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego pn. "Instruktorskie warsztaty lalkarskie dla pedagogów i instruktorów z województwa podkarpackiego".

warsztaty w MDK

Pierwsze spotkanie odbyło się 22 września w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle. Warsztaty poprowadzili wspólnie Dagmara Jemioła-Hryniewicka i Henryk Hryniewicki z Teatru Nemno, którzy przekazali uczestnikom dużo teoretycznej i praktycznej wiedzy zdobytej podczas tworzenia autorskiego spektaklu cieniowego. Uczestnicy pod okiem Dagmary wykonali samodzielnie bardzo ciekawe lalki, a następnie pod kierunkiem Henryka uczyli się je animować.

spotkanie w MDK w Jaśle

Było to bardzo przyjemne i inspirujące spotkanie osób o podobnej pasji, pracujących z dziećmi i młodzieżą w różnych podkarpackich instytucjach. Następne odbędzie się w najbliższą sobotę i dotyczyć będzie jednej z najbardziej rozpoznawalnych form teatralnych, czyli lalki kukły.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.