Od początku roku szkolnego jasielscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policyjni profilaktycy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi z jasielskiej komendy angażowali się w realizację założeń ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczna droga do szkoły". Dlatego dwa pierwsze miesiące nauki po wakacyjnej przerwie obfitują zazwyczaj w liczne spotkania i lekcje, w których często uczestniczą umundurowani policjanci.

spotkania policjantów w dziećmi

Funkcjonariusze podczas praktycznych zajęć na drogach, omawiali znaczenie znaków drogowych, pokazywali w jaki sposób można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przypominali także o obowiązku korzystania z wyznaczonych przejść dla pieszych, przestrzegając by nigdy nie wbiegać na jezdnię i zawsze stosować się do sygnalizacji świetlnej. Często, w salach lekcyjnych, dla uatrakcyjnienia zajęć policjanci wykorzystywali zestaw "Autochodzik".

Jasło spotkanie policjantów z dziećmi

Lekcja z policjantem lub wizyta w komendzie policji, to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie. Dzieci chętnie zabierają głos i aktywnie uczestniczą w profilaktycznych zajęciach dzięki czemu zapamiętują najważniejsze informacje przekazywane przez policjantów. Dlatego policjanci omawiają także tematy związane z właściwym zachowaniem w szkole, szczególnie w relacjach z rówieśnikami. Aby dzieci zapamiętały jak najdłużej zasady bezpieczeństwa, policjanci po zakończonej prelekcji przekazują najmłodszym kolorowanki oraz odblaski.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.