Od początku roku szkolnego jasielscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".
Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policyjni profilaktycy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi z jasielskiej komendy angażowali się w realizację założeń ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczna droga do szkoły". Dlatego dwa pierwsze miesiące nauki po wakacyjnej przerwie obfitują zazwyczaj w liczne spotkania i lekcje, w których często uczestniczą umundurowani policjanci.

spotkania policjantów w dziećmi

Funkcjonariusze podczas praktycznych zajęć na drogach, omawiali znaczenie znaków drogowych, pokazywali w jaki sposób można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przypominali także o obowiązku korzystania z wyznaczonych przejść dla pieszych, przestrzegając by nigdy nie wbiegać na jezdnię i zawsze stosować się do sygnalizacji świetlnej. Często, w salach lekcyjnych, dla uatrakcyjnienia zajęć policjanci wykorzystywali zestaw "Autochodzik".

Jasło spotkanie policjantów z dziećmi

Lekcja z policjantem lub wizyta w komendzie policji, to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie. Dzieci chętnie zabierają głos i aktywnie uczestniczą w profilaktycznych zajęciach dzięki czemu zapamiętują najważniejsze informacje przekazywane przez policjantów. Dlatego policjanci omawiają także tematy związane z właściwym zachowaniem w szkole, szczególnie w relacjach z rówieśnikami. Aby dzieci zapamiętały jak najdłużej zasady bezpieczeństwa, policjanci po zakończonej prelekcji przekazują najmłodszym kolorowanki oraz odblaski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.