Szkoły z gminy Jasło otrzymały dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".
W miesiącu wrześniu 2022 r. Gmina Jasło podpisała Porozumienia o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" - II edycja 2022.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli ono urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" jest częścią Polskiego Ładu.

Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogli wybierać spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych:
- Śladami Polskiego Państwa Podziemnego,
- Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego,
- Kultura i dziedzictwo narodowe,
- Największe osiągnięcia polskiej nauki.

Przyznane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane będą na dofinansowanie wycieczek szkolnych w szkołach podstawowych z terenu Gminy Jasło: na wycieczki jedno, dwu lub trzydniowe dla klas I-III oraz klas IV-VIII.

Ze środków pochodzących z dotacji mogą być finansowane: koszty przejazdu, bilety wstępu, usługa przewodnika, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników wyjazdu.

Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Jasło, które wzięły udział w programie "Poznaj Polskę":
1. Szkoła Podstawowa w Jareniówce.
2. Szkoła Podstawowa w Opaciu.
3. Szkoła Podstawowa w Warzycach.

Wartość całkowita przedsięwzięcia wyniesie: 64 770,00 zł w tym:
- kwota otrzymanego dofinansowania: 47 032,00 zł,
- wkład własny: 17 738,00 zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.