Podpisano umowę na realizację zadania dotyczącą budowy chodnika w m. Krempna - Kotań.
W dniu 12 października podpisana została umowa na realizację zadania "Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 992 Jasło - Zarzecze - Nowy Żmigród - Krempna - Świątkowa Mała - Grab-gr. państwa polegająca na budowie chodnika w m. Krempna - Kotań" o długości ok. 550 m.

Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszt inwestycji wynosi 1 409 832,54 zł. Wykonawcą zadania jest firma Usługi Sprzętowe Rączka Krzysztof, 38-207 Trzcinica 288. Całościowe przygotowanie zadania do realizacji wykonała Gmina Krempna.

Zainteresowani mieszkańcy Krempnej i Kotani oczekują realizacji tego zadania już kilkanaście lat. Wobec decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, gdyby zadanie to było realizowane przez Województwo Podkarpackie i Gminę Krempna, to udział procentowy kosztów wynosiłby po 50%. Zatem kwota ta to blisko 700 tys. zł przypadająca na Gminę mogłaby być finansowana przez okres dziesięciu lat i to w ramach środków wsi Krempna pochodzących z lasu wiejskiego. Zatem realizacja tego zadania z Polskiego Ładu spowoduje jego wykonanie w ciągu jednego roku.

Wkład Gminy w wysokości 5% tj. 70 491,63 zł finansuje Województwo Podkarpackie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.