W niedzielę 8 stycznia 2023 roku mieszkańcy gminy Tarnowiec pójdą do wyborczych urn by wybrać wójta.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił termin wyborów wójta gminy Tarnowiec. Rozporządzenie w tej sprawie wydał 8 listopada, dziś rozporządzenie zostało podanie do publicznej wiadomości.

Wybory odbędą się w niedzielę, 8 stycznia 2023 roku. Lokale wyborcze czynne będą w godz. od 7 do 21.

Ogłoszony został również kalendarz wyborczy, czyli daty, do których należy wykonać określone czynności wyborcze. Wynika z niego, m.in. że do 14 grudnia 2022 roku do godz. 24.00 gminna komisja wyborcza będzie przyjmowała zgłoszenia kandydatów na wójta.

Prawo zgłaszania kandydatów na wójta przysługuje komitetowi wyborczemu partii politycznej, koalicyjnemu komitetowi wyborczemu, komitetowi wyborczemu organizacji i komitetowi wyborczemu wyborców.

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na wójta, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Krośnie I do dnia 22 listopada 2022 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1/418 w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30.

Zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych przyjmuje Urzędnik Wyborczy Gminy Tarnowiec za pośrednictwem Urzędu Gminy w Tarnowcu, w godzinach pracy Urzędu, w terminie do dnia 19 grudnia 2022 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.