W filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z okazji 11 listopada.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości od 5 do 9 listopada 2022 r. w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz w Przedszkolu Miejskim nr 11 odbyły się zajęcia, na których przedszkolaki dowiedziały się o histori Polski.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 i Przedszkola Miejskiego nr 11 utrwaliły wiedzę o polskich symbolach narodowych - dlaczego musimy je szanować, jak wygląda godło Polski, kiedy powstał hymn - "Mazurek Dąbrowskiego", co oznaczają kolory na fladze: biel i czerwień?

zajęcia dla dzieci

Z "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie" przedszkolaki dowiedziały się o powstaniu państwa polskiego, orle białym, który stał się jego godłem i osadzie Gniezno, uznanej za pierwszą stolicę Polski. Najmłodsi uczyli się także, jak być patriotą w czasie pokoju - pomocna była książka Joanny Olech i Edgara Bąka "Kto ty jesteś?".

Dzieci miały okazje zapoznać się z książeczkami dotyczącymi Polski i świąt narodowych. Zastanawiały się nad tym, kogo możemy nazwać patriotą i czym jest niepodległość.

O znaczeniu najważniejszych symboli Polski dzieci rozmawiały także w trakcie zajęć z cyklu "Poczytajmy, pogadajmy". Powstały piękne biało-czerwone prace oraz mapa Polski z najważniejszymi miastami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.