Uczniowie oddziałów przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 9 w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle obchodzili Dzień Niepodległości.
W czwartek (10 listopada) cała społeczność przedszkola uczestniczyła w uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Patriotyczny program artystyczny przygotowały grupy Misie i Tygryski. Na tle tematycznej dekoracji mali artyści recytowali wiersze o symbolach narodowych: godle, fladze i hymnie.

obchody święta niepodległości

Ważnym punktem programu było odśpiewanie przez zebranych Mazurka Dąbrowskiego, a przez to włączenie się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu".
Podczas prezentacji, starsze dzieci nawiązały do wydarzeń sprzed 104 lat, przypominając zebranym o czasach niewoli i okolicznościach odzyskania niepodległości. Dzieci ciesząc się wolnością, śpiewały piosenki o Polsce, które opiewały piękno naszego kraju.

obchody święta niepodległości w przedszkolu w Jaśle

Zarówno goście: przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszeni żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień Jasło, jak i przedszkolaki, mogli podziwiać polskie tańce: ludowy "Kowal" oraz narodowe: poloneza, kujawiaka i krakowiaka. W trakcie występów nie zabrakło form zawierających wiadomości o dawnej i obecnej stolicy naszego kraju oraz ich atrybutach. Do najmłodszych uczestników wydarzenia najbardziej przemawiała zaprezentowana inscenizacja piosenki o Syrence Warszawskiej.

Pamiętając o zasługach poległych w walkach o niepodległość, jak i o tych, którzy obecnie dbają o pokój w naszym kraju, przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność recytując wiersz "Polski Żołnierz". Złożyły też na ręce przybyłych żołnierzy okolicznościowe proporczyki z symbolicznymi kotylionami niepodległościowymi.

święto niepodległości w przedszkolu w Jaśle

Cała uroczystość miała patriotyczny charakter i była okazją do kształtowania u przedszkolaków, małych jaślan, postaw obywatelskich a uczestniczące w niej dzieci przepełniała duma z bycia Polakami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.