W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie Haliny Urban.
W jesienne popołudnie odbyło się spotkanie autorskie Haliny Urban promujące najnowsze tomiki poezji "W barwach jesieni" oraz "W krainie Wierszolandii" połączone z 10-leciem twórczości autorki. Spotkanie miało miejsce w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

jubileusz Haliny Urban

Dyrektor Gminnej Biblioteki Stanisława Ablewicz przywitała zaproszonych gości: w imieniu Wójta Gminy Jasło Sekretarz Gminy Jasło Małgorzatę Dubiel, Kierownika Referatu Organizacyjno - Społecznego i Oświaty Piotra Sikorę, Radną Powiatu Bożenę Macek - Lubaś, Urszulę Furman w imieniu dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle, Wiesława Telegę, fotografa, którego zdjęcia zostały umieszczone w najnowszym tomiku "W krainie Wierszolandii", sołtysa wsi Warzyce Edwarda Owsiaka wraz z żoną oraz Lidię Witkowską.
Oprócz zaproszonych gości przybyło wielu znajomych, przyjaciół, a także wielbicieli poezji Haliny Urban.

Ewa Wieczorek przybliżyła wszystkim zebranym, jak rozwijała się twórczość poetki w ciągu 10 lat. Halina Urban ma w swoim dorobku jedenaście tomików wierszy, a Jej wiersze można znaleźć w 16 ogólnopolskich antologiach. Przelewa na papier swoje emocje i tak jak pisze w jednym ze swoich wierszy, są "to tylko moje myśli, co kiełkują nad ranem niepokojem serca".

jubileusz Haliny Urban

Następnie głos został oddany samej poetce, która powiedziała kilka słów od siebie, podziękowań za wsparcie i motywowanie do dalszego tworzenia nowych tomików. Przedstawiła najnowsze dwa wydawnictwa. Jako pierwszy tomik "W krainie Wierszolandii" zadedykowany dzieciom z kolorowymi zdjęciami dopasowanymi do każdego wiersza, w którym znalazło się wiele pozycji o zwierzętach z naszego podwórka, jak również o smoku i najbliższym naszym otoczeniu. Drugi tomik skierowany dla dorosłych odbiorców "W barwach jesieni" ukazuje nam codzienne problemy, wojnę, covid, jak i "Popołudnie życia". To wiersze, które wzbudziły wiele emocji nie tylko u samej poetki przywołując wspomnienia zmarłej siostry, jak również u wszystkich uczestników spotkania.

Oczywiście nie mogło obyć się bez tortu, odśpiewania "Sto lat" oraz składania wielu życzeń pomyślności, zdrowia, siły i weny do dalszego tworzenia wierszy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.