Uczniowie 2 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaśle odwiedzili jasielskich policjantów. Była to okazja do zwiedzenia komendy oraz wysłuchania prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.
Policjanci zajmujący się działaniami profilaktycznymi nieustannie organizują akcje profilaktyczne i uczestniczą w różnych działaniach, których głównym celem jest uświadamianie dzieci w zakresie występujących zagrożeń oraz edukowania najmłodszych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

dzieci w jaiselskiej komendzie

Policjantów w jasielskiej komendzie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Słuchacze mieli także okazję poznać tajniki służby technika kryminalistyki. Pokaz zabezpieczania śladów oraz możliwość odbicia na kartce papieru odcisków palców, sprawiło najmłodszym wiele radości. Ciekawą atrakcją było także oprowadzenie po budynku komendy i obejrzenie policyjnej strzelnicy.

Ostatnim punktem spotkania była możliwość obejrzenia policyjnego wyposażenia oraz radiowozu, który miał uruchomione sygnały uprzywilejowania. Na koniec spotkania, w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci wyposażyli dzieci w opaski odblaskowe.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.