Koncertem zespołu O.N.E. rozpoczęła się dziewiąta edycja Jasmatów, Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.
Finezja, liryzm i piosenkowość zmiksowane z freejazową energią królowały na scenie Jasielskiego Domu Kultury, podczas koncertu zespołu. O.N.E. Występ reprezentantek jazzu nowoczesnego rozpoczął w czwartek, 17 listopada br. IX edycję JasMatów, Jasielskich Jazzowych Klimatów Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

- Jest mi niezmiernie miło powitać państwa na koncercie rozpoczynającym dziewiątą edycję Jasmatów - Jasielskich Jazzowych Klimatów. JasMaty powstały z pasji i fascynacji jazzem, od początku patronem tego wydarzenia był wybitny twórca, znakomity kompozytor muzyki do ponad 100 filmów i seriali, jaślanin - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Jasło wiele mu zawdzięcza, m.in. Stypendium Artystyczne jego imienia, które ufundował z myślą o zdolnej młodzieży - zwróciła się do publiczności Helena Gołębiowska, dyrektor placówki.

Twórczość formacji O.N.E. przybliżył pokrótce Piotr Chojecki.
Zespół podczas swojego występu zaprezentował muzykę z ich najnowszego wydawnictwa - "Entoloma". Płyta ukazała się nakładem wytwórni Audio Cave, 8 marca br.
Miłośnicy jazzu wysłuchali między innymi kompozycji: "Awa 1", "Szary", "Bilet", "Ute", "Entoloma sensu lato". Panie znakomicie łączyły fragmenty skomponowane z tymi improwizowanymi. Nie zabrakło również odniesień do patrona wydarzenia.
- Jerzy Matuszkiewicz jest mi bliski, ponieważ przygotowywałam aranżacje jego utworów. Znalazł swoją własną tożsamość, indywidualną drogę i my też tymi śladami podążamy. Staramy się łączyć w naszej muzyce piękno i melodię, ale też kicz i freejazz i wolność. Mam nadzieję, że to połączenie się państwu spodoba, bo właśnie w takim duchu będziemy kontynuować nasz dzisiejszy koncert - mówiła Kamila Drabek, kontrabasistka zespołu.

Publiczność znakomicie przyjmowała kolejne kompozycje. Zespół zaprezentował również nowe utwory, zapowiadające najnowsze wydawnictwo płytowe. Ponad godzinna muzyczna uczta pełna pasji, improwizacyjnych podróży, ale i kunsztu wykonania spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie znakomitego muzycznego wieczoru, fani jazzu otrzymali: "Siberia" oraz "I see you".
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.