W środę wieczorem w Pielgrzymce, kierująca osobowym oplem potrąciła 69-letniego mężczyznę.
W minioną środę około godz. 19.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze wojewódzkiej nr 993 w Pielgrzymce.

- Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. Kierująca osobowym oplem, jadąc drogą wojewódzką nr 993 w kierunku Nowego Żmigrodu potrąciła mężczyznę, który szedł w tym samym kierunku, nieprawidłową stroną drogi - informuje komisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Mężczyzna był nietrzeźwy, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Na szczęście po udzieleniu mu pomocy medycznej okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci prowadzonych czynności wyjaśniających w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wypadek w Gliniku Polskim, potrącone dwie nastolatki
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu po zmroku, szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych. Przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym - używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.