Aspirant sztabowy Grzegorz Świędrych z jasielskiej komendy odebrał państwowe odznaczenie "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu".
Odznaka "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu" to resortowe odznaczenie w formie odznaki, która ustanowiona została 22 sierpnia 1997 i jest nadawana od 2005 honorowym dawcom krwi. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz zasłużonemu honorowemu dawcy krwi, który oddał co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

Asp. sztab. Grzegorz Świędrych

W miniony wtorek aspirant sztabowy Grzegorz Świędrych z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy Policji uhonorowany został ministerialną odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu".

Asp. sztab. Grzegorz Świędrych z honorowym krwiodawstwem związany jest już od 25 lat. Policjant oddał już ponad 21 litrów krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany także odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi - III, II i I stopnia.

Asp. sztab. Grzegorz Świędrych

- Wszyscy doskonale wiemy jaką wartość ma krew w sytuacji ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Jest wówczas bezcenna! Mimo takiej świadomości, często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności - piszą jasielscy policjanci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.