Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali w sobotę 53-latka, który kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, systematycznie prowadzą kontrole kierujących pojazdami, którzy w sposób rażący popełniają wykroczenia lub przestępstwa, mogące prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń oraz wypadków. Jednym z podstawowych zadań podczas kontroli drogowej jest także sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. Pomimo wielu apeli, komunikatów oraz cyklicznych działań, wielu kierowców w dalszym ciągu, nie zważając nawet na surowe kary, decyduje się wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W minioną sobotę około godz. 9, policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na peugeota jadącego ulicą Bieszczadzką. Samochód miał niesprawne światła pozycyjne oraz światło mijania.

W związku z tym, policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 53-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż stracił je kilka miesięcy wcześniej za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi sprawdzili także trzeźwość kierującego. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu.

Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie niebawem zadecyduje sąd

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.