W ramach inicjatywy "Pieróg, ciasto czy sałatka - gotowanie to jest gratka!" odbyły się warsztaty kulinarne dla mieszkańców Tarnowca 60+.
W dniach 18 i 19 listopada w Tarnowcu odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnowcu. W warsztatach wzięło udział 25 uczestników, mieszkańców Tarnowca powyżej 60 tego roku życia, którzy pod okiem Barbary Piotrowskiej członkini KGW Tarnowiec uczyli się gotowania nowoczesnych potraw. Na zakończenie warsztatów, podczas wspólnego poczęstunku nie zabrakło także rozmów na temat ekonomii społecznej.

warsztaty kulinarne w Tarnowcu

Warsztaty były częścią inicjatywy w obszarze ekonomii społecznej w ramach Programu Grantowego w projekcie "Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej II", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie 8.5 Wspieranie rozwoju sektora ekonomii społecznej w regionie, na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu z Województwem Podkarpackim - Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

W wyniku projektu zakupiono nowy sprzęt kulinarny (mieszarkę do ciasta ciężkiego oraz dwa podgrzewacze do potraw), które są potrzebne do rozwoju działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnowcu.

Koordynatorem, a zarazem pomysłodawcą inicjatywy jest Pani Agata Augustyn członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnowcu oraz doświadczona osoba w pozyskiwaniu i rozliczaniu projektów z udziałem środków unijnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.