Strażacy z OSP Święcany wzięli udział w XII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce, zajmując 2 miejsce.
W XII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce druhowie z OSP Święcany w składzie Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek i Karol Okarma zajęli 2 miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jednostka po raz trzeci wzięła udział w tych zawodach, które polegają na pokonaniu przez trzyosobowe drużyny 110 metrów przewyższenia, 90 podestów i 650 schodów w szybie Daniłowicza w pełnym umundurowaniu bojowym.

turniej barbórkowy

Pokonanie tego dystansu zajęło druhom 5:30.03, co pozwoliło na zajęcie znakomitego drugiego miejsca wśród 64 drużyn w kategorii OSP oraz siódmego miejsca wśród 114 startujących drużyn w klasyfikacji generalnej.

Ponadto, druhowie Tomasz Kurek i Karol Okarma wystartowali w dniu 27 listopada w biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu. Jest to najwyższy budynek w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m), gdzie druhowie mieli do pokonania 372 stopnie. Linię mety usytuowanej na 17. piętrze przekroczyło 170 zawodników. Dh Tomasz Kurek zajął pierwsze miejsce w kategorii M20 oraz MP studentów, natomiast dh Karol Okarma zajął 20 miejsce.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.