Strażacy z OSP Święcany wzięli udział w XII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce, zajmując 2 miejsce.
W XII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce druhowie z OSP Święcany w składzie Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek i Karol Okarma zajęli 2 miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jednostka po raz trzeci wzięła udział w tych zawodach, które polegają na pokonaniu przez trzyosobowe drużyny 110 metrów przewyższenia, 90 podestów i 650 schodów w szybie Daniłowicza w pełnym umundurowaniu bojowym.

turniej barbórkowy

Pokonanie tego dystansu zajęło druhom 5:30.03, co pozwoliło na zajęcie znakomitego drugiego miejsca wśród 64 drużyn w kategorii OSP oraz siódmego miejsca wśród 114 startujących drużyn w klasyfikacji generalnej.

Ponadto, druhowie Tomasz Kurek i Karol Okarma wystartowali w dniu 27 listopada w biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu. Jest to najwyższy budynek w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m), gdzie druhowie mieli do pokonania 372 stopnie. Linię mety usytuowanej na 17. piętrze przekroczyło 170 zawodników. Dh Tomasz Kurek zajął pierwsze miejsce w kategorii M20 oraz MP studentów, natomiast dh Karol Okarma zajął 20 miejsce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.