Przed Sądem Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok przeciwko Sławomirowi Ś. i Tomaszowi G., byłym funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
Prokuratura Okręgowa w Krośnie poinformowała, że obydwaj mężczyźni 3 października 2021 r. w Nowym Żmigrodzie, działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przekroczyli swoje uprawnienia.

- W trakcie pełnionej służby zatrzymali do kontroli dwa samochody typu BUS na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, wskazując, że kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, a następnie zażądali udzielenia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowej w łącznej kwocie 2000 zł od obywateli Rumuni, kierujących tymi samochodami, uzależniając zwrot dokumentów oraz umożliwienie dalszej jazdy od otrzymania korzyści majątkowej, czym działali na szkodę pokrzywdzonych - poinformowała prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Sprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Jaśle, a wyrok zapadł 22 grudnia br. Sąd uznał obu oskarżonych za winnych zarzucanego im czynu i wymierzył każdemu z nich karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zasądził grzywnę w wysokości 150 stawek przy przyjęciu jednej stawki - 20 zł (3000 zł). Ponadto zasądził solidarnie od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowanie w wysokości 1000 zł na rzecz każdego z nich. Ponadto zaliczył na poczet kary okres tymczasowego aresztowania oraz zasądził od oskarżonych koszty postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura uznała ten wyrok za słuszny.

~Oki

23-12-2022 15:12 8 26

A czy pan europoseł Czarnecki został skazany za przywłaszczenie pieniędzy z EU i poświadczenie nieprawdy???? Jeździł autem którego nie było. Aaaaaa faktycznie to człowiek jedynej słusznej partii i ich nie dotyczy prawo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.