Przed Sądem Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok przeciwko Sławomirowi Ś. i Tomaszowi G., byłym funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
Prokuratura Okręgowa w Krośnie poinformowała, że obydwaj mężczyźni 3 października 2021 r. w Nowym Żmigrodzie, działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, przekroczyli swoje uprawnienia.

- W trakcie pełnionej służby zatrzymali do kontroli dwa samochody typu BUS na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, wskazując, że kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość, a następnie zażądali udzielenia w związku z pełnieniem funkcji publicznej korzyści majątkowej w łącznej kwocie 2000 zł od obywateli Rumuni, kierujących tymi samochodami, uzależniając zwrot dokumentów oraz umożliwienie dalszej jazdy od otrzymania korzyści majątkowej, czym działali na szkodę pokrzywdzonych - poinformowała prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Sprawa toczyła się w Sądzie Rejonowym w Jaśle, a wyrok zapadł 22 grudnia br. Sąd uznał obu oskarżonych za winnych zarzucanego im czynu i wymierzył każdemu z nich karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, zasądził grzywnę w wysokości 150 stawek przy przyjęciu jednej stawki - 20 zł (3000 zł). Ponadto zasądził solidarnie od oskarżonych na rzecz pokrzywdzonych odszkodowanie w wysokości 1000 zł na rzecz każdego z nich. Ponadto zaliczył na poczet kary okres tymczasowego aresztowania oraz zasądził od oskarżonych koszty postępowania.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura uznała ten wyrok za słuszny.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

~Oki

23-12-2022 15:12 7 20

A czy pan europoseł Czarnecki został skazany za przywłaszczenie pieniędzy z EU i poświadczenie nieprawdy???? Jeździł autem którego nie było. Aaaaaa faktycznie to człowiek jedynej słusznej partii i ich nie dotyczy prawo.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.