Sprawdź, gdzie przejdą orszaki Trzech Króli.
W piątek (6 stycznia) przypada Święto Trzech Króli. Ulicami miast Polski i świata przejdą orszaki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Niechaj prowadzi nas gwiazda".

Jasło
Orszak Trzech Króli w Jaśle rozpocznie się mszą świętą o godzinie 12:00 w kościele oo. Franciszkanów, po której orszak przejdzie ulicami miasta w kierunku Rynku, a zakończy się obok kościoła Farnego przy ołtarzu polowym.

Orszak trzech Króli w Jaśle
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć archiwalne zdjęcia


Osiek Jasielski
Wójt Gminy, Gminy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim zapraszają na Orszak Trzech Króli o godzinie 14:00.
Zbiórka będzie przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Osieku Jasielskim, następnie nastąpi przemarsz do sali GOKiBP gdzie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek oraz poczęstunek przygotowany przez KGW w Osieku Jasielskim.

Orszak trzech Króli w Osieku Jasielskim
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć archiwalne zdjęcia


Lisów
W dniu 6 stycznia o godzinie 14:00 do Lisowa dotrze Orszak Trzech Króli.
Plan orszaku:
Orszak Króla Kacpra - wymarsz ze Sławęcina
Orszak Króla Melchiora - wymarsz ze Skołyszyna
Orszak Króla Baltazara - wymarsz z Bączala
Uczestnicy orszaku otrzymają korony i śpiewniki. Po dotarciu do Lisowa nastąpi przywitanie orszaków, pokłon dzieciątku Jezus i wspólne kolędowanie. W domu ludowym odbędzie się poczęstunek.

Nienaszów
Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą św. o godz. 10.30 w kościele Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie. Po mszy św. wyruszy Orszak Trzech Króli, trasą od kościoła w stronę Poraju, potem Kolonią i do Domu Ludowego.

Orszak trzech Króli w Nienaszowie
Kliknij zdjęcie, aby zobaczyć archiwalne zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.