Ponad 550 tys. zł z Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy dla organizacji pozarządowych.
W sobotę, 14 stycznia br., na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się przekazanie środków z Funduszu Młodzieżowego dla organizacji pozarządowych.

Nadzorowany przez Narodowy Instytut Wolności Fundusz Młodzieżowy ma na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne.

Środki w wysokości ponad 550 tys. zł zostały rozdysponowane pomiędzy:
- Osiedlowy Klub Sportowy "Sobniów" Jasło - 112 500 zł
- Fundacja Aktywność - 149 930 zł
- Stowarzyszenie Obywatelskiego Dialogu i Aktywności "SODA" - 176 167 zł
- Stowarzyszenie Instytut Podkarpacki - 113 137 zł

Symbolicznego przekazania środków, jako Ambasador Unijnego Dialogu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, dokonał Paweł Ciszoń gratulując beneficjentom sukcesu. Gratulacje złożył także Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając.

- Serdecznie gratuluję, bo to jest rzeczywiście duże wydarzenie. Taka spora suma trafia do powiatu jasielskiego, do organizacji, które chcą aktywizować młodzież i mają dla niej konkretne propozycje. Słowa uznania należą się także Narodowemu Instytutowi Wolności, który dostrzega potrzebę aktywizacji tego środowiska i przede wszystkim przeznacza na to spore środki - mówił Wojciech Zając.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.