Organizatorzy podczas piątkowej akcji, przypominali pieszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i wyposażali ich w elementy odblaskowe.
W ubiegły piątek w Nowym Żmigrodzie odbyła się akcja profilaktyczna "Bądź widoczny i bezpieczny". Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prowadzone działania skierowane były do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich głównym celem było zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane wykroczenia w ruchu drogowym, które w rezultacie mogą skutkować poważnymi zdarzeniami.

działania profilaktyczne w Nowym Żmigrodzie

W działania chętnie włączyli się policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu. Mundurowi wspólnie z członkami GKRPA w Nowym Żmigrodzie, w rejonie przejść dla pieszych przypominali o obowiązujących przepisach oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. W tracie prowadzonej akcji rozdawali mieszkańcom odblaski zachęcając do ich stosowania. Uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w terenie niezabudowanym.

działania profilaktyczne w Nowym Żmigrodzie

Organizatorzy akcji wierzą, że profilaktyczne działania pozwolą ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.