Gościem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle był prof. Andrzej Piasecki.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 16 stycznia gościła prof. dr. hab. Andrzeja Piaseckiego, historyka i politologa, wykładowcę, autora książek o tematyce historycznej, samorządowej i administracyjnej.

Przedmiotem rozmowy była jego najnowsza publikacja "Kryzysy Polski współczesnej 1990-2022" oraz dylematy jakie towarzyszyły autorowi podczas jej pisania. Rozmowy na temat historii współczesnej to niełatwe zadanie, gdyż ciężko o obiektywizm, zwłaszcza jeśli jest się świadkiem wydarzeń.

Kryzysy uświadamiają pewne mechanizmy i zjawiska dotyczące życia społecznego, gospodarczego i politycznego, pozwalają wyciągać wnioski - powiedział A. Piasecki.
Jednak widzę w kryzysach dużo optymizmu i nadziei - uzupełnił.

spotkanie w bibliotece

Profesor stwierdził, że zawsze każda zmiana wiąże się ze stratami, ale należy dostrzec także jej dobre strony. Wymienił najważniejsze kryzysy jakie miały miejsce na przestrzeni trzydziestu dwóch lat, począwszy od transformacji i przyspieszonych wyborów, po niepokoje w czasach pandemii i wojny w Ukrainie.
Napawa go nadzieją fakt, że w społeczeństwie rośnie świadomość polityczna, która nas jako naród buduje.

Urok demokracji polega na tym, że powinna być zachowana równowaga - zaznaczył.

Profesor odniósł się także do skutków pandemii, które zaczynają już być odczuwalne i wskazał na potencjał Polski i Ukrainy jako kapitał i wielką szansę na bezpieczeństwo i rozwój.
Współorganizatorem spotkania była Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi Filia w Jaśle. Spotkanie prowadził redaktor Marcin Dziedzic.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.