Policjanci wraz z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".
Policjanci po raz kolejny włączyli się aktywnie w realizację działań profilaktycznych wynikających z ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Mundurowi z Jasła i Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, a także policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, spotkali się z dziećmi korzystającymi z aktywnej formy wypoczynku na stoku narciarskim Mareszka w Świątkowej Wielkiej.

spotkanie na stoku

Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy korzystania z różnych form zimowej rekreacji. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa tj. obowiązek jazdy po stoku w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia, zakaz jazdy na nartach lub snowboardzie przez osoby nietrzeźwe. Zwracali także uwagę na sposób przewożenia pasażerów oraz sprzętu, który musi mieć swoje miejsce w pojeździe. Narty, kijki, deski snowbordowe czy łyżwy nie mogą być umieszczone razem z pasażerami, na siedzeniach pojazdu, stanowią bowiem potencjalne zagrożenie w chwili zdarzenia drogowego.

Ponadto uczestnikom aktywnego wypoczynku - dzieciom jak i dorosłym, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która od lat współpracuje z Policją na wielu płaszczyznach i wspiera działania profilaktyczne. Policjanci wyposażyli także najmłodszych w elementy odblaskowe i gadżety przekazane przez fundację PZU.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.