Zakończył się remont drogi powiatowej Bierówka - Szebnie. Wartość inwestycji wyniosła prawie 2 mln złotych.
W piątek (3 lutego) uroczyście oddano do użytkowania przebudowany odcinek drogi powiatowej Bierówka - Szebnie, w miejscowości Bierówka. Inwestycja ta, o wartości blisko 2 mln zł, znacząco poprawiła bezpieczeństwo użytkowników drogi, dzięki oddzieleniu ruchu kołowego od pieszego.

W ramach realizacji zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej Szebnie - Bierówka - Szebnie w miejscowości Bierówka" zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi, która przebiega przez teren mocno zurbanizowany - od skrzyżowania w centrum Bierówki w kierunku Szebni.

nowa droga w Bierówce

Jezdnia przebudowana i doprowadzona do szerokości 5,5 m zyskała nową nawierzchnię. Uzupełniono również pobocze i wzmocniono przepust pod koroną drogi. Wykonano system odwodnienia oraz przebudowano zjazdy z posesji indywidualnych.
Jednak dla użytkowników drogi najważniejsze jest to, że po zarurowaniu pobocza, wzdłuż zabudowań mieszkalnych powstał jednostronny chodnik, który pozwoli na selekcję ruchu kołowego i pieszego, przez co znacząco poprawi się ich bezpieczeństwo.

Wartość inwestycji to prawie 2 mln złotych (1 997 954 zł). W tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosiło 1 182 555 zł, dotacja z Gminy Jasło to 407 700 zł, a wkład własny Powiatu: 407 699 zł.
Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował parlamentarzystom, rządowi i Wojewodzie Podkarpackiemu za przyznane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podkreślił, że w roku bieżącym Zarząd Powiatu zamierza kontynuować realizację kolejnych chodników, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych i podróżujących drogami powiatowymi, a nie byłoby to możliwe bez udziału środków zewnętrznych.

nowa droga w Bierówce

W uroczystym oddaniu do użytkowania drogi udział wzięli m.in.: Alicja Zając - Senator RP, Bogdan Rzońca - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojciech Zając - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Wojciech Piękoś - Wójt Gminy Jasło, Józef Dziedzic - Przewodniczący Rady Gminy Jasło wraz z radnymi, Janusz Pacher - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Zbigniew Abratowski - Inspektor Nadzoru w PZD, Ewa Dubiel - Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Małgorzata Dubiel - Sekretarz Gminy Jasło oraz sołtys wsi Bierówka - Klaudia Hołowicka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.