W Zespół Szkół nr 3 w Jaśle odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają uczniów z kierunków technik mechatronik i technik robotyk w rozwijaniu ich pasji.
W dniu 15 lutego w Zespół Szkół nr 3 w Jaśle gościli przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają uczniów z kierunków technik mechatronik i technik robotyk w rozwijaniu ich pasji.

Dzięki firmom z Powiatu Jasielskiego udało się zakupić robot edukacyjny Astorino, który wykorzystywany jest podczas zajęć przedmiotowych, a także będzie wykorzystany do przeprowadzenia egzaminów zawodowych. Robot Astorino, który jest kompatybilny z robotami Kawasaki i umożliwia uczniom przygotowanie się do obsługiwania i eksploatacji robotów przemysłowych.

Kolejne przedsięwzięcie, które nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów to udział uczniów szkoły w międzynarodowych zawodach robotycznych XChallenge w Rzeszowie. ZS nr 3 w Jaśle i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach. Drużyna Kilerów Trzech z Robotem Hunterek w kategorii TaskHunters oraz z robotem Kiler w kategorii Smash Bots zdobyła dwa III miejsca.

spotkanie w szkole w Jaśle

Podczas spotkania z przedsiębiorcami uczniowie zaprezentowali umiejętności obsługi i programowania robota edukacyjnego oraz przedstawili możliwości robotów, z którymi wystartowali w zawodach XChallenge.

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Jasielski Adam Pawluś, dyrektor PUP w Jaśle Janusz Pacher, dr inż. Piotr Wais dyrektor Instytutu Politechnicznego PANS w Krośnie, dyrektor CKZ nr 1 w Jaśle Tomasz Dybaś, Maciej Pętlak z JSP oraz przedstawiciele sponsorów: Robert Laska członek zarządu i Ilona Górnicka-Mielnik - Kronoflooring Sp.z o.o., Bartosz Ziaja - Fabryka Armatur Jafar S.A., Justyna Dobosz - Dob-Spaw Centrum Spawalnicze, Elżbieta Bożek i Urszula Marek - ERKO Sp. z o.o., Aleksandra Kwilosz-Szwarc Nowy Styl, Jakub Matuszewski - PRDM w Jaśle. Ponadto naszą szkołę wsparły firmy Tarnopak Sp z o.o., Tekpud, MPM, Karol Wesołowski Usługi Transportowo-Sprzętowe, Gamart S.A., Solgam, Habys Sp. z o.o. oraz fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego UMK w Toruniu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.