Drugie miejsce uczniów jasielskiego Ekonomika w ogólnopolskim konkursie "Sukces na bank".
Drużyna Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w składzie Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper oraz Dawid Dybaś, zdobyli II miejsce
w ogólnopolskim konkursie "Sukces na bank".

Sukces na bank to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw - każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację. Na podstawie dwóch etapów - rozgrywek w szkołach - które mają formę testu online, wyłonionych zostaje 16 najlepszych drużyn, które prezentują swoją szkołę w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP 3.
W IV edycji teleturnieju wzięło udział 1845 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy mierzyli się z zagadnieniami świata ekonomii.

Uczniowie Ekonomika wykazali się ogromną wiedzą, odpowiadali na pytania dotyczące następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych. Podejmowali także dobre decyzje strategiczne, które umożliwiły im zdobycie drugiego miejsca i wygranie nagrody w wysokości 5 000 zł.

Warto zaznaczyć, że uczniowie jasielskiego Ekonomika już po raz trzeci otrzymali tytuł finalisty tego konkursu. W zeszłym roku reprezentanci szkoły Zuzanna Konik, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper Wiatr: zajęli I miejsce wygrywając nagrodę w wysokości 20 000 zł.
Konkurs jest organizowany przez Fundację BIT MASTER pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.