Drugie miejsce uczniów jasielskiego Ekonomika w ogólnopolskim konkursie "Sukces na bank".
Drużyna Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle w składzie Zuzanna Konik, Weronika Biernacka, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper oraz Dawid Dybaś, zdobyli II miejsce
w ogólnopolskim konkursie "Sukces na bank".

Sukces na bank to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw - każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację. Na podstawie dwóch etapów - rozgrywek w szkołach - które mają formę testu online, wyłonionych zostaje 16 najlepszych drużyn, które prezentują swoją szkołę w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP 3.
W IV edycji teleturnieju wzięło udział 1845 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy mierzyli się z zagadnieniami świata ekonomii.

Uczniowie Ekonomika wykazali się ogromną wiedzą, odpowiadali na pytania dotyczące następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych. Podejmowali także dobre decyzje strategiczne, które umożliwiły im zdobycie drugiego miejsca i wygranie nagrody w wysokości 5 000 zł.

Warto zaznaczyć, że uczniowie jasielskiego Ekonomika już po raz trzeci otrzymali tytuł finalisty tego konkursu. W zeszłym roku reprezentanci szkoły Zuzanna Konik, Dawid Kamień, Artur Czech, Aleksandra Rak, Kacper Wiatr: zajęli I miejsce wygrywając nagrodę w wysokości 20 000 zł.
Konkurs jest organizowany przez Fundację BIT MASTER pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.