W sali audytoryjnej Generatora Nauki odbyła się debata "Kobiety na rynku pracy i w biznesie - wyzwania i szanse rozwoju".
W ramach cyklu Spotkania z biznesem 23 lutego br. w sali audytoryjnej Generatora Nauki odbyła się debata "Kobiety na rynku pracy i w biznesie - wyzwania i szanse rozwoju".

Na debatę zaproszeni zostali lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele szkół średnich, instytucji publicznych, a także instytucje otoczenia biznesu. Moderatorami debaty byli Marek Gabzdyl oraz Kamil Niklewicz- przedstawiciele Związku Miast Polskich, a wśród prelegentów wystąpili:
- Tomasz Bardzik, Członek Zarządu Poszerzonego spółki Nowy Styl sp. z o.o,
- Barbara Czajka, właścicielka winnicy Vanellus,
- Elżbieta Hajduk, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle,
- Ryszard Pabian, Burmistrz Miasta Jasła,
- Urszula Skuba, przedsiębiorca, prowadząca firmę rodzinną Hurtowania Zahurt, członek Zarządu Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców,
- Janusz Szewczuk, doradca strategiczny Związku Miast Polskich.

Program dotyczył wspierania, wzmacniania potencjału, możliwości i rozwoju kobiet na rynku pracy i w biznesie. Podczas spotkania odbyły się trzy panele:
- pierwszy - diagnostyczny,
- drugi dotyczący wsparcia, jakie zapewniają instytucje,
- trzeci stanowiący debatę "Wsparcie rozwoju kobiet na rynku pracy i we własnym biznesie".

debata w Jaśle

Debata rozpoczęła się od prelekcji tematycznej przedstawionej przez Janusza Szewczuka, który dokonał analizy sytuacji kobiet na rynku pracy oraz kobiet zakładających własny biznes w skali Jasła i powiatu jasielskiego.
Druga prelekcja tematyczna przybliżyła zawody deficytowe dla których jest zapotrzebowanie na lokalnym rynku, formy wsparcia aktywności zawodowej kobiet realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz możliwe ścieżki kariery zawodowej dla kobiet i została przedstawiona przez Elżbietę Hajduk, doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy.

Kolejnym elementem spotkania był panel dyskusyjny "Wsparcie rozwoju kobiet na rynku pracy i we własnym biznesie". Podczas panelu poruszono m.in. takie tematy jak bariery i możliwości kobiet zakładających i prowadzących własną działalność gospodarczą, powrót kobiet do aktywności zawodowej po macierzyńskim, tradycyjne i nowe sektory aktywności kobiet oraz wspieranie kobiet przez pracodawców.

Na zakończenie zaproszono wszystkich zainteresowanych na spotkanie inaugurujące Program Liderka z Jasła, które odbędzie się 8 marca. Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać w Wydziale Wspierania Przedsiębiorczości pod numerem telefonu 13 44 86 371 lub mailowo: wp@um.jaslo.pl
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.