Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wzięła udział w akcji Czytam sobie 10 lat!, której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wzięła udział w akcji Czytam sobie 10 lat!, której organizatorem była Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Seria książek Czytam sobie pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w nauce czytania, aby mogli stać się prawdziwymi miłośnikami literatury.

dzieci w bibliotece w Jaśle

W spotkaniach promujących akcję Czytam sobie 10 lat! wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Cykl działań rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom sylwetki znanego pisarza literatury fantastyczno-naukowej Stanisława Lema i ciekawostek o Kosmosie.
Na następnym spotkaniu uczniowie wyruszyli do Kraju Kwitnącej Wiśni, aby odpowiedzieć na pytanie - Czy japonki wymyślono w Japonii? Uczestnicy zobaczyli na mapie gdzie leży Japonia, jak wygląda flaga tego kraju i które miasto jest jego stolicą.

akcja czytam w bibliotece w Jaśle

Na podstawie książki "Akiko i Helenka" - K. Kozłowskiej wykonali mapę myśli o tym odległym i niezwykłym kraju. Przygodę z akcją Czytam sobie 10 lat! uczestnicy zakończyli zadając sobie pytania: Co to jest skarb? Jak inaczej możemy go nazwać? Co się z nim robi i czy znalazca staje się jego właścicielem? W odpowiedziach na te pytania pomogło uczniom opowiadanie W. Widłaka pt. "Marta i skarby", w którym autor uwrażliwia czytelników na to, co naprawdę jest ważne i co najbardziej powinniśmy doceniać.
Wykonali własny aparat fotograficzny, za pomocą którego mogli pokazać swoje skarby. Wśród uczniowskich skarbów znalazł się mn.in.: kotek, piesek, tablet, telefon oraz ten najważniejszy, który mówi, że każdy z nas jest skarbem.

Każdemu spotkaniu towarzyszyła wystawka książek z serii Czytam sobie oraz tytuły tematycznie powiązane z zajęciami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.