W Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle, podczas którego Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podpisał list intencyjny.
W środę (8 marca) w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle, podczas którego Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podpisał list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Gminą Skołyszyn, a Gromadą Horodnia położoną w Obwodzie Czernihowskim, a graniczącym z Rosją i Białorusią. Dokument został podpisany również przez Zastępcę Głowy Miasta Horodnia - Volodymyra Pinchuka.

spotkanie w Jaśle

Porozumienie określa wymianę doświadczeń pomiędzy naszymi samorządami dotyczącą szeroko rozumianej administracji, promocji regionu, kultury, sportu, turystyki, edukacji czy realizacji projektów międzynarodowych. Podczas spotkania przekazany został sprzęt, t.j. piła motorowa zakupiona przez Gminę Skołyszyn na potrzeby służb komunalnych samorządu Horodnia.

podpisanie listu intencyjnego

Po zakończeniu uroczystości Włodarze Gminy mieli przyjemność zaprosić i zapoznać Gości z Ukrainy z funkcjonowaniem samorządu. Wspólnie odwiedzili również sołectwa Gminy Skołyszyn, przedstawiając najważniejsze miejsca i obiekty. W Urzędzie Gminy Skołyszyn Goście z Ukrainy przedstawili prezentację audiowizualną dot. sytuacji na granicy z Rosją i Białorusią w pierwszych miesiącach wojny, a także obecnie. Trudno było powstrzymać emocje i wzruszenia, kiedy przez kilkadziesiąt minut Volodymyr Pinchuk opowiadał o represjach, przesłuchaniach, inwigilacji SB i terrorze rosyjskiego agresora na mieszkańcach czy przedstawicielach samorządu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.