Pomoc rzeczowa dla Ukrainy oraz podpisanie listu intencyjnego z Gromadą Snovsk od Gminy Tarnowiec.
W środę (8 marca) w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle, Wójt Gminy Tarnowiec Agata Augustyn, uczestniczyła w uroczystym przekazaniu sprzętu technicznego, który za zadanie ma wesprzeć mieszkańców Ukrainy (obwód czernihowski), w odbudowie zniszczeń powojennych. Na specjalne zaproszenie Związku Dorzecza Gmin Wisłoki, do Jasła przyjechali przedstawiciele strony ukraińskiej.

Pomocy udzieliło 14 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, w tym Gmina Tarnowiec oraz Caritas Okręg Jasło, przekazując 14 pił wysokiej klasy.

podpisanie porozumienia w Tarnowcu

W czasie tego spotkania doszło do podpisania listu intencyjnego związanego z przyszłą współpracą Gminy Tarnowiec z gromadą Snovsk. Współpraca umożliwi wzmocnienie strategicznego partnerstwa między samorządami, budowanie wspólnych idei samorządności, współpracę między samorządami poprzez wymianę doświadczeń i wsparcie w realizacji celów w zakresie edukacji, medycyny, ochrony środowiska, planowania przestrzennego, budownictwa, energetyki, sportu i innych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.