Trio Ru-snake na co dzień działające w Porto, odwiedziło Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
W dniu 11 marca trio Ru-snake (Clélia Colonna, Isidro Valdés, Greta Wardęga), na co dzień działające w Porto, odwiedziło MDK z dwoma propozycjami.

koncert w MDK w Jaśle

Pierwszą z nich były trzygodzinne warsztaty tradycyjnego śpiewu korsykańskiego, w trakcie których uczestnicy mieli okazję nauczyć się dwóch pieśni, techniki ornamentacji i tworzenia tradycyjnych dla Korsyki harmonii.

Wieczorem odbył się natomiast koncert trio Ru-snake, polifoniczna podróż wokół świata. Grupa zaprezentowała tradycyjne pieśni polifoniczne z Bułgarii, Serbii, Korsyki, Francji i Macedonii oraz kilka pieśni folkowych z akompaniamentem akordeonu. Wyjątkowym momentem koncertu było wykonanie dwóch łemkowskich pieśni w towarzystwie zespołu Ruty Uwite i pani Julii Doszny, z którymi trio Ru-snake spotkało się kilka dni wcześniej.

koncert w MDK w Jaśle

Trio Ru-snake w ramach projektu "Origens em transição" finansowanego przez Urząd Miasta Porto odbyło tygodniową podróż po Beskidzie Niskim, spotykając się z przedstawicielami kultury łemkowskiej i zbierając tradycyjne pieśni Łemków, a także przeprowadzając wywiady dotyczące historii i tradycji łemkowskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.