W minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zwracali szczególną uwagę na przypadki przekraczania dopuszczalnej prędkości.
Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, to wciąż najczęściej popełniane przez kierujących wykroczenie i główna przyczyna wypadków drogowych. W trakcie sobotnich działań, funkcjonariusze jasielskiej drogówki ujawnili 39 przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

W związku z tym 22 kierujących zostało ukaranych mandatami, 15 osób zostało pouczonych. Natomiast wobec dwóch kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Na 3 miesiące stracili uprawnienia za nadmierną prędkość
Ponadto dwóch kierujących straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym. 24-latek jechał audi z prędkością 101 km/h, natomiast kierowca peugeota poruszał się z prędkością 102 km/h. Oba te przypadki miały miejsce w Siepietnicy, w rejonie przejścia dla pieszych, gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.