Policjanci z KPP w Jaśle uczestniczyli w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oraz Zespole Szkół w Trzcinicy promując służbę policji.
Dni otwarte organizowane w szkołach ponadpodstawowych, to doskonała okazja, do zaprezentowania kierunków kształcenia uczniom klas ósmych szkół podstawowych. Dzięki obecności jasielskich policjantów, uczniowie zainteresowani nauką w szkołach w Nowym Żmigrodzie i Trzcinicy, mogli rozważyć propozycję wybrania klasy, której profil przygotuje ich do służby w Policji.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle brali udział w dniach otwartych w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego. W ubiegłym tygodniu wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wzięli udział w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Podczas tych spotkań mundurowi omawiali zawód policjanta oraz przybliżali jego tajniki. Opowiadali o ścieżce rekrutacyjnej do naszej formacji oraz wskazali cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do służby w Policji. Zaprezentowali radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie taki jak: alkomat, narkotester czy ręczny miernik prędkości. Zademonstrowali również wyposażenie policjantów w czasie zabezpieczenia imprez masowych czy meczów piłkarskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednostki broni, które są wykorzystywane podczas wykonywania różnych zdań przez funkcjonariuszy.

Zdecydowanie za szybko
Młodzież zadawała szereg pytań, na które mundurowi chętnie odpowiadali. Podczas rozmów poruszali również tematy związane z zasadami bezpieczeństwa. Ponadto wręczali ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe, które skutecznie zwiększą bezpieczeństwo uczniów podczas poruszania się drogami po zmroku.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.