Powiat Jasielski uplasował się na wysokim 11 miejscu listy informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych".
Zarząd Województwa Podkarpackiego w dniu 04 kwietnia 2023 roku podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu: "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - dla naboru przeprowadzonego w dniach od 12 grudnia 2022 r. do 03 lutego 2023 r.

W ramach przeprowadzonego naboru do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie wpłynęło 110 wniosków z czego 7 wniosków zostało wycofanych.
W celu ustalenia kolejności przysługiwania pomocy dokonano oceny wniosków o przyznanie pomocy, przyznając planowanej operacji punkty według kryteriów wyboru oraz kryteriów dotyczących specyfiki regionu.
Po przeprowadzonej ocenie została utworzona lista operacji informująca o kolejności przysługiwania pomocy.

Limit środków dostępnych dla województwa podkarpackiego pozwolił na weryfikację wniosków znajdujących się na poz. 1 do poz. 57.

Zdobyta ilość punktów pozwoliła uplasować Powiat Jasielski na czołowym 11 miejscu przedmiotowej listy, który aplikował o dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej Bączal - Skołyszyn w miejscowościach Bączal Dolny i Bączal Górny oraz przebudowę drogi powiatowejTarnowiec - Wrocanka Piotrówka w miejscowościach Tarnowiec i Wrocanka, na kwotę 2 564 005,00 PLN.

Wśród zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się także gminy powiatu jasielskiego:
- Gmina Skołyszyn - 877 252,00 PLN
- Gmina Tarnowiec - 292 688,00 PLN
- Gmina Dębowiec - 1 440 751,00 PLN

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.