Gmina Skołyszyn wspiera Powiat Jasielski w budowie chodnika w Harklowej.
Bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg publicznych jest jednym z celów priorytetowych Rady Gminy oraz Wójta Gminy Skołyszyn, który prowadzi działania w zakresie poprawy infrastruktury drogowej oraz budowy chodników, w tym bezpiecznych przejść dla pieszych na drogach gminnych i powiatowych.

Realizując zadania w tym zakresie Rada Gminy Skołyszyn podczas LXIX Sesji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego w kwocie 30 tysięcy złotych w formie dotacji celowej na realizację zadania pn. "Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Skołyszyn - Harklowa - gr. wojew. - Lipinki" na blisko 700-metrowym odcinku pomiędzy centrum miejscowości, a kościołem parafialnym św. Doroty w Harklowej.

Harklowa

Na realizację inwestycji związanej z budową chodnika w Harklowej, Powiat Jasielski złożył wniosek o dofinansowanie w ramach programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Obecnie toczy się procedura oceny wniosków.

W najbliższych miesiącach Powiat Jasielski przystąpi do realizacji na terenie Gminy Skołyszyn kolejnych inwestycji związanych z poprawą bezpieczeństwa użytkowników dróg, tj.:
- przebudowy mostu na rzece Olszynce w m. Święcany wraz z 300-metrowym odcinkiem drogi oraz chodnikiem dla pieszych
- przebudowy drogi powiatowej wraz z budową chodnika w m. Bączal Dolny i Bączal Górny w ciągu drogi powiatowej Jareniówka - Jabłonica (970 m od skrzyżowania z drogą Bączal - Skołyszyn w kierunku Jabłonicy).

Gmina Skołyszyn wspiera Powiat Jasielski

Rada Gminy Skołyszyn na najbliższej Sesji będzie procedować kolejne uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Jasielskiego na realizację w/w zadań, które będą służyć mieszkańcom Gminy Skołyszyn.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.