Udział brali uczniowie szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat jasielski. Najlepszą okazała się drużyna z Trzcinicy.
We wtorek (18 kwietnia), w Zespole Szkół im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy odbył się powiatowy finał eliminacji do XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego rywalizowali w trzyosobowych drużynach. Zmagania składały się z trzech konkurencji: testu wiedzy połączonego z testem skrzyżowań, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanym zdarzeniu oraz jazda sprawnościowa samochodem osobowym z zamontowanym na masce "kołem Stewarta".


Turniej razem z Jasielskim Klubem Motorowym i Ratownictwa Drogowego zorganizował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Sędzią Głównym Turnieju był kom. Bartłomiej Świerczek - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Konkurencje oceniali działacze JKMiRD: Marian Baran, Weronika Duda, Damian Palar oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle: mł. asp. Bartłomiej Czech i mł. asp. Michał Kąkol.


W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, Zespołu Szkół nr 3 im. prof. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Najlepsi okazali się uczniowie z Trzcinicy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.