"Robotycy i programiści" z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle w Okręgowym Etapie Zawodów Projektowych i Okręgowym Etapie Zawodów Algorytmicznych.
Cztery drużyny z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle zakwalifikowały się do okręgowych etapów zawodów w Krakowie, jedna drużyna w zawodach projektowych i trzy w zawodach algorytmicznych.

Drużyna w składzie Anna Opałka (2i), Krystyna Palacz (1i), Igor Such (1i), Witold Wojdyła (1g) zakwalifikowali się do Okręgowego Etapu Zawodów Projektowych zorganizowanych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zawody projektowe polegają na zbudowaniu robota kołowego na bazie robota mBot przystosowanego do realizacji określonego zadania oraz zaprogramowaniu zbudowanego robota.

Tegoroczne zadania konkursowe w etapie lokalnym polegały na przejeździe robota po określonej trasie z uwzględnieniem poziomu natężenia dźwięku, narysowaniu określonego kształtu za pomocą pisaka zamieszczonego na robocie, przejeździe wyznaczonej trasy na czas, przejeździe slalomem trasy z rozmieszczonymi przeszkodami i przejeździe po specjalnie zaprojektowanym tunelu. Wykonane przez zespół zadania zapewniły awans zespołowi do kolejnego etapu zawodów.

uczniowie jasielkiego ekonimika

W etapie lokalnym ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych organizowanych przez Centrum Mistrzostwa Informatycznego wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn z klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego o profilu proinżynierskim. Etap lokalny polegał na rozwiązaniu pięciu zadań zawierających problemy algorytmiczne i zapisaniu rozwiązań za pomocą języków python lub C++. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się trzy drużyny.

Drużyna w składzie Martyna Lach (1i), Gabriela Waśko (1i), Antoni Wójcik (1i) awansowali do etapu okręgowego w kategorii GNOMY (młodzież klas 7-8 szkoły podstawowej i 1 klasy szkoły ponadpodstawowej) natomiast drużyny w składzie: Jeremi Dybaś (2i), Karolina Furmanek (2i), Emilia Skuba (2i) oraz Michał Biernacki (2i), Magdalena Madejczyk (2i), Anna Opałka (2i) w kategori GREMLINY (młodzież z klas drugich i starszych szkół ponadpodstawowych). Okręgowy etap tych zawodów odbędzie się na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w dniu 21 kwietnia 2023 r.

Tytuł "Złotej Szkoły NBP" dla jasielskiego Ekonomika
Obydwa typy zawodów odbywają się w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego - ogólnopolskiego przedsięwzięcia zorganizowanego przez Politechnikę Łódzką przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle bierze udział w projekcie od dwóch lat. Koordynatorem projektu ze strony szkoły jest Wincenty Skwarek, nauczyciel informatyki, fizyki i przedmiotów zawodowych oraz opiekun Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki działającego w szkole.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.