W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. O tak ważnym wydarzeniu nie mogli zapomnieć uczestnicy Klubu Czytających Rodzin działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
20 kwietnia w czwartkowe popołudnie, klubowicze spotkali się, aby porozmawiać jak wielką wartością są rosnące w naszym otoczeniu drzewa. Z Basią bohaterką książki Zofii Staneckiej pt. "Basia i wyprawa do lasu" przekonali się, że wyprawa do lasu to nie lada przygoda, podczas której można zobaczyć i usłyszeć dzięcioła, posłuchać dźwięków lasu i spotkać sarny, a czasami nawet wilki.

spotkanie w bibliotece w Jaśle

Przeglądając książkę Piotra Sochy pt. "Drzewa", mogli porównać najwyższe drzewa ze znanymi obiektami, takimi jak Statua Wolności czy Big Ben, poznać słynne budowle z drewna, drewniane wehikuły oraz instrumenty muzyczne. Wzięli udział w eksperymencie z wykorzystaniem Skittels i zobaczyli jak z kolorowych cukierków poukładanych na talerzu i zalanych niewielką ilością wody tworzy się obraz Ziemi. Zrobili leśną aleję, a na znak, że są eko każdy miał ze sobą coś zielonego.

Strażacy z Jasła na podium
Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu "Rodzinne czytanie" i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję "Całe Jasło czyta dzieciom".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.