W Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W dniu 21 kwietnia w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

turniej w Skołyszynie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Turniej ten jest adresowany do młodych ludzi zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową.

Do rywalizacji stanęło 28 uczniów z Gminy Skołyszyn, z następujących szkół: SP w Bączalu Dolnym, SP w Jabłonicy, SP w Harklowej, SP w Kunowej, SP w Przysiekach, SP w Skołyszynie oraz SP w Święcanach.

Turniej pożarniczy w Skołyszynie

Młodzież startowała w dwóch grupach wiekowych:
I grupa wiekowa - uczniowie klas I - IV szkół podstawowych,
II grupa wiekowa - uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII.

Fundatorem nagród była Gmina Skołyszyn, a wręczyli je m.in.: Wójt Gminy Bogusław Kręcisz, Skarbnik Jacek Kędzior i Komendant Gminny OSP Stanisław Święch. Do kolejnego, powiatowego etapu konkursu zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych, tj. w grupie I - Fabian Labut z SP w Skołyszynie, w grupie II - Dominika Czerkowicz z SP w Bączalu Dolnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.