W Święcanach zaplanowano prace związane z rozbudową drogi, rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu.
W ubiegły piątek (21 kwietnia) w Święcanach odbyło się przekazanie placu budowy pod inwestycje drogowe pn. "Rozbudowa drogi powiatowej Święcany - Szerzyny w tym rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w miejscowości Święcany".

Droga powiatowa w Święcanach zostanie poszerzona do 6 m a pobocza do 1 m, osiągając tym samym parametry klasy Z. Droga zyska jednostronny chodnik i usprawniony system odwodnienia. Drugą częścią zdania jest rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w miejscowości Święcany nad rzeką Olszynką. Nowy most będzie belkową konstrukcją o szerokości jezdni wynoszącej 6,0 m. Będzie posiadał 0,50 m opaskę bezpieczeństwa oraz chodnik dla pieszych o szerokości 2,0 m. Projektowana konstrukcja posiadać będzie nośność klasy II tj. 40 t.

- Ta inwestycja jest niezwykle potrzebna ponieważ w ubiegłym roku przekazaliśmy do użytkowania 3 kilometrowy odcinek drogi, a ten most stanowi przeszkodę. Jest technicznie zły pod względem nośności i nie spełnia norm technicznych pod względem szerokości. Nie można nim bezpiecznie przejść, a przecież za nim jest szkoła. Dlatego, żeby dzieci mogły bezpiecznie dojść do szkoły musi być wykonany nowy most - zaznaczył Starosta Jasielski Adam Pawluś.

most w Święcanach

Starosta podziękował parlamentarzystom i rządowi za wsparcie w realizacji kolejnej ważnej inwestycji drogowej ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Zwrócił także uwagę na to, że droga ta łączy nie tylko dwie gminy, ale również dwa województwa, podkarpackie i małopolskie, będąc najlepszym dojazdem dla mieszkańców gminy Szerzyny do drogi krajowej nr 28.

Wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podziękował Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu za zgłoszenie tej inwestycji do dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej.

Rozbudowa, zgodnie z umową ma zostać zrealizowana w terminie do 22 tygodni, licząc od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 22 września 2023 r.

W Święcanach otwarto nowy Ośrodek Zdrowia
Wartość inwestycji wynosi 4 182 303,24 zł. Powiat Jasielski złożył wniosek o dofinansowanie tego zadania z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa na rok 2023 w wysokości do 50% całkowitych rzeczywistych kosztów kwalifikowanych zadania. Pozostałą kwotę pokryją samorządy powiatu jasielskiego i gminy Skołyszyn.

W przekazaniu placu budowy udział wzięli: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz, Radna Rady Powiatu w Jaśle Anna Nigborowicz, Radny Rady Powiatu w Jaśle Stanisław Święch, Przewodniczący Rady Gminy Skołyszyn Dariusz Łyszczarz, Radna Rady Gminy Skołyszyn Stanisława Nigborowicz, przedstawiciel wykonawcy Marcin Wątróbski, Inspektor nadzoru budowlanego SP w Jaśle Henryk Kosiek oraz Inspektor nadzoru PZD w Jaśle Zbigniew Abratowski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.