Pierwsza nagroda dla Karoliny Polak na Festiwalu Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego im. Wiery Gran.
W Wołominie koło Warszawy 23 kwietnia odbył się finał Festiwalu Piosenki Dwudziestolecia Międzywojennego im. Wiery Gran.

Po kwalifikacjach wstępnych, w finale w grupie w kategorii do 15 lat znalazła się Karolina Polak, solistka JDK. Karolina zaśpiewała piosenkę "Mein Jidishe Mame" z rep. Hanki Ordonówny. Za wzruszające wykonanie tej piosenki otrzymała w swojej kategorii I nagrodę.

Festiwal miał zasięg ogólnopolski, a wokaliści prezentowali największe przedwojenne przeboje np. "Ada to nie wypada" czy "Rebeka". Solistkę do konkursu i aranżację fortepianową do utworu przygotowała Ewa Grzebień.

Karolina Polak nagrodzona w Łukowie
W kwietniu br. odbył się również IV Ogólnopolski Internetowy Konkurs Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg", zorganizowany przez Wspólnotę Muzyczną" Credo", mieszczącą się w Peweli Ślemieńskiej.

W konkursie udział wzięła Karolina Polak z piosenkami "Aniele słabych" i "Kiedy smutek się zmiesza z wieczorem", otrzymując największą ilość punktów za swoje interpretacje. Ostatecznie otrzymała I nagrodę w kategorii do 18 lat. Aranżacje do piosenek wykonał Wojciech Nowicki, instruktor i instrumentalista JDK. Wokalistkę do konkursu przygotowała Ewa Grzebień.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.