Tegoroczny Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną świętowano również w Jaśle.
Kolorowo i radośnie obchodzono tegoroczny Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jaśle.

- Osoby opóźnione umysłowo potrzebują może bardziej niż inni chorzy naszej uwagi i życzliwości, zrozumienia i miłości: nie można ich pozostawić samych, aby niemal bezbronne i bezradne stawiały czoło trudnemu zadaniu, jakim jest życie - mówił Papież Polak Święty Jan Paweł II, który z miłością pochylał się nad ludźmi z niepełnosprawnością intelektualną.

Jasło dzień godności

5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto to zapoczątkowano we Francji na początku lat 90. XX wieku. W Polsce dzień ten obchodzony jest jako Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zasadniczym celem tego święta jest solidarność z osobami chorymi umysłowo, które na co dzień borykają się z różnymi życiowymi problemami, trudnościami i cierpieniem.

Wzorem lat ubiegłych Dzień ten świętowano na płycie jasielskiego Rynku. Wydarzenie było szczególną okazją do podziękowań, wspólnych gier i zabaw oraz występów artystycznych. Wyjątkową radość i uśmiech na twarzach zebranych osób wywołały mażoretki z Jasielskiego Domu Kultury, które pod opieką Pauliny Baran zaprezentowały spektakularne widowisko taneczne.

Jasło dzień godności

Zebrani goście mogli także podziwiać okolicznościową wystawę, złożoną z prac plastycznych wykonanych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zostały również wręczone statuetki "Człowiek z sercem". Otrzymały je osoby troszczące się bezinteresownie o dobro ludzi chorych i cierpiących umysłowo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.