W ramach ogólnopolskiej akcji "Łączą nas Drzewa" ponad setka osób wzięła udział we wspólnym sadzeniu Lasu Pamięci Jana Pawła II.
W dniu 8 maja na terenie kompleksu leśnego Małastów-Gładyszów w Beskidzie Niskim, w ramach ogólnopolskiej akcji "Łączą nas Drzewa" ponad setka osób wzięła udział we wspólnym sadzeniu Lasu Pamięci Jana Pawła II. Inicjatorem wydarzenia był Edward Siarka - Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

Akcja stanowi solidarną odpowiedź na ostatnie cyniczne ataki wymierzone w Jana Pawła II i ma na celu w sposób szczególny upamiętnić jego postać. - Tego, który w sposób szczególny nauczał, abyśmy szanowali życia, a właśnie drzewo jest takim wielkim symbolem życia, ukorzenione w rodzinnej, ojczystej ziemi- mówił Edward Siarka.

sadzili drzewa

Jan Paweł II był znany z afirmacji przyrody, którą otaczał się podczas swoich niezliczonych górskich wędrówek. Na temat ochrony środowiska naturalnego wypowiadał się jeszcze w czasach, gdy nikt tego problemu nie traktował poważnie. - Koniecznie należy podjąć skoordynowane i odpowiedzialne przeciwdziałanie, zanim szkody poniesione przez naszą planetę staną się nieodwracalne − przemawiał w 1989 r. do młodzieży w Santiago de Compostella.

Po nasadzeniu 1400 sadzonek drzew, uczestnicy spotkania udali się na położony nieopodal cmentarz wojenny z czasów I Wojny Światowej, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Następnie uroczyście odsłonięto obelisk z tablicą, na której umieszczono cytat z Adhortacji Apostolskiej Familiaris consortio dotyczący lasu i jego wartości dla człowieka.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wójt Gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Senator RP Wiktor Durlak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice Józef Legutko, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł, dyrektorka Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle Katarzyna Kaszowicz oraz dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle Grażyna Leńczuk. Modlitewnym wsparciem służył ks. Robert Bielecki z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Krempnej, który poświęcił przygotowane sadzonki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.