W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Jaśle.
Jak bezpiecznie bawić się na podwórku, co dziecko powinno wiedzieć o kontaktach z obcymi ludźmi, do kogo należy się zwrócić w sytuacji zagrożenia? O czym informują, przed czym ostrzegają i czego zakazują znaki drogowe? Jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo ma kolor czerwony i zielony? Na te i inne pytania odpowiadały funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle.

W czwartek (18 maja) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, podczas którego funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle, inspektor Iwona Głogowska i inspektor Bożena Krupa udzieliły praktycznych porad z zakresu wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście.

spotkanie w bibliotece w Jaśle

Opowiedziały o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych nieostrożnością i nieuwagą, pokazały opaski identyfikacyjne, które umożliwiają szybkie ustalenie tożsamości dziecka na wypadek jego zaginięcia.

Przeczytały książkę Gay Gabriel pt. Czerwony i zielony, w której autor opisuje zasady działania sygnalizacji świetlnej oraz zasady, które należy stosować przed i podczas przechodzenia przez jezdnię. Przygody czerwonego i zielonego ludzika stały się inspiracją do wykonania własnego sygnalizatora świetlnego, który będzie przypominał uczestnikom o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.