W piątek w auli Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle podpisano umowę na termomodernizację budynku B "Ekonomika".
Umowa na termomodernizację budynku B Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle została podpisana. Powiat Jasielski na ten cel pozyskał 1 350 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W piątek, 19 maja 2023 roku, w auli Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle podpisano umowę na realizację zadania pn. "Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle".

- Z okien starostwa patrzyłem na ten betonowy klocek, wybudowany jeszcze w poprzedniej epoce. Bardzo kontrastował on z pozostałą, zabytkową częścią budynku. Dlatego namawiałem dyrektora szkoły, żeby zmienić ten obraz i cieszę się, że to się udało. Dzisiaj jest ważny, można powiedzieć, że historyczny moment - podpisujemy umowę z wykonawcą zadania i ten obraz zmieni się już za kilka miesięcy - mówił podczas podpisywania umowy starosta Adam Pawluś.

remont Ekonomika w Jaśle

Termomodernizacja budynku "Ekonomika" wraz z remontem potrwa 10 miesięcy.
Realizacja inwestycji polegać będzie przede wszystkim na ociepleniu elewacji budynku wełną mineralną, wykonaniu izolacji ścian piwnic, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz istniejącego stropodachu na dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem dachówką ceramiczną na dachu stromym, a blachą tytanowo-cynkową na pozostałej części dachu. Ponadto na płaskiej części pokrycia przewiduje się montaż paneli fotowoltaicznych o mocy całkowitej 7,125 KW. W budynku zamontowana zostanie również instalacja rekuperatorów, a grzejniki żeberkowe żeliwne zostaną wymienione na panelowe.

Architektura przebudowanego budynku będzie nawiązywała do zabytkowej zabudowy szkoły i zostanie podkreślona poprzez oświetlenie ledowe zamontowane na elewacji.

Drugie miejsce uczniów Ekonomika w konkursie ogólnopolskim
Koszt realizacji inwestycji to 1 751 669 zł. Powiat Jasielski na to zadanie otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 1 350 000 zł. Pozostałe środki, tj. 401 668 zł, pochodzić będą z budżetu powiatu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.