W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu, we wtorek odbył się otwarty wykład historyczny.
Wtorek w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu upłynął pod znakiem symboli narodowych RP.

Otwarty wykład historyczny przygotowany w godzinach porannych dla młodzieży i popołudniu dla dorosłych był jedną z części realizowanego projektu "Jedną wspólnotę Polaków mamy, o Symbole Narodowe RP dbamy" realizowanego w ramach Programu Dotacyjnego Biura "Niepodległa" "Symbole Narodowe RP".

wykład historyczny w Tarnowcu

Prelekcja podzielona na dwa bloki poświęcona była Fladze RP, Hymnowi RP oraz Godłu RP. Uczestnicy spotkania otrzymali sporą dawkę historii związaną z najważniejszymi znakami naszego państwa, genezą ich powstania i wieloma ważnymi wydarzeniami związanymi z Symbolami RP. Wszystko przedstawione zostało bardzo ciekawie i rzeczowo przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariusza Świątka oraz Adiunkta Muzeum Przemysława Misiołka.

Osoby które spędziły z nami wtorkowe popołudnie otrzymały pamiątkowe kotyliony, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, która jest partnerem projektu. Ponadto wśród uczestników rozlosowano 10 flag RP.

wykład historyczny w Tarnowcu

Poczęstunek na spotkanie przygotowały panie z KGW z terenu Gminy Tarnowiec.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.