W najbliższym czasie mieszkańców Jasła odwiedzą doradcy domowi.
Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje na terenie 17 gmin, w tym w Jaśle, akcję edukacyjną "Doradcy domowi". Akcja bazuje na doświadczeniach z realizacji podobnych akcji, przeprowadzonych z powodzeniem w latach wcześniejszych i pozytywnie przyjętych przez mieszkańców.

W Jaśle Związek nawiązał współpracę ze Szkołą Podstawową nr 4 i to uczniowie właśnie tej szkoły w ciągu najbliższych miesięcy, odpowiednio wyposażeni i oznakowani odwiedzają mieszkańców "przy furtce", w dwuosobowych grupach i będą edukować na temat zmian klimatu i adaptacji do tych zmian, ekologicznych zachowań, przekażą materiały informacyjne oraz przeprowadzają krótką ankietę. Podsumowanie akcji przez ekspertów i końcową analizę ankiet zaplanowano na koniec tego roku.

Pierwsza taka operacja w jasielskim szpitalu
Zadanie realizowane jest w ramach Projektu "Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki" współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu "Środowisko, Energia i Zmiany klimatu", obszar programowy: Klimat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.