Na kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku Jasielskim odbył się piknik zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Była moc atrakcji i świetna zabawa.
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

dzień dziecka w Osieku Jasielskim

Z tej okazji w gminie Osiek Jasielski został zorganizowany Gminny Dzień Dziecka na kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku Jasielskim, którego organizatorem był Wójt Gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, od darmowych dmuchańców, darmowy punkt gastronomiczny z KGW Osiek Jasielski z proziakami, gorącą czekoladą, owocowym kompotem i darmowymi kiełbaskami pieczonymi przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, darmowe malowanie twarzy, kącik plastyczny jak również strefy sportowej pod kierunkiem Pawła Jasionowicza.

piknik w Osieku Jasielskim

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, wedle zainteresowań smakowych i rozrywkowych. Można było zakupić słodkości: watę, popcorn, lody oraz zabawki. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Andrzej Stachurski o godz. 10, składając dzieciom serdeczne życzenia w dniu ich święta i rozdał słodycze. Dzień Dziecka uświetnili swoją obecnością Strażacy z OSP z terenu gminy, prezentując swój sprzęt strażacki, Państwowa Staż Pożarna w Jaśle z quadem, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie o profilu wojskowo- policyjnym oraz Komenda Policji w Nowym Żmigrodzie z samochodami i quadem policyjnym.

Dzień Dziecka w Jaśle
Pokaz quadów strażackich i policyjnych oraz sprzętu wraz z punktami informacyjno - promocyjnymi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas wydarzenia został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Dzień Dziecka na sportowo".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.