Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Janusz Pacher odebrał z rąk Marleny Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej promesę na sfinansowanie projektu pn. "Czas na Młodych - punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie jasielskim".
W dniu 30 czerwca w Lesznie, odbyła się uroczysta konferencja pn. "Czas na Młodych" podczas której Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Janusz Pacher odebrał z rąk Marleny Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej promesę na sfinansowanie projektu pn. "Czas na Młodych - punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie jasielskim".

Projekt będzie realizowany od 1 września 2023 r. do 31 grudnia 2024 r., a jego wartość wynosi 1 073 897,29 zł i jest w 100% finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy. Jest on skierowany do osób do 30 roku życia z powiatu jasielskiego i polegać będzie na utworzeniu punktu doradztwa i informacji oferującego kompleksowe wsparcie tj. poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, dofinansowanie zatrudnienia młodych, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, informacje w zakresie pomocy społecznej, doradztwo psychologiczne, doradztwo w zakresie edukacji, doradztwo prawne i ekonomiczno-finansowe.

Koncepcja budowy nowej drogi w centrum Jasła została przekazana do konsultacji przez Zarząd Powiatu
Wsparcie oferowane w projekcie przyczyni się do zniwelowania barier wejścia na rynek pracy (w tym powstałych na skutek pandemii COVID-19) oraz do poprawy sytuacji zawodowej osób do 30 r.ż. w powiecie jasielskim.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle składa serdeczne podziękowania Adamowi Pawlusiowi Staroście Jasielskiemu oraz Bogdanowi Rzońcy Posłowi do Parlamentu Europejskiego za poparcie tego przedsięwzięcia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.