Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Janusz Pacher odebrał z rąk Marleny Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej promesę na sfinansowanie projektu pn. "Czas na Młodych - punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie jasielskim".
W dniu 30 czerwca w Lesznie, odbyła się uroczysta konferencja pn. "Czas na Młodych" podczas której Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle Janusz Pacher odebrał z rąk Marleny Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej promesę na sfinansowanie projektu pn. "Czas na Młodych - punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie jasielskim".

Projekt będzie realizowany od 1 września 2023 r. do 31 grudnia 2024 r., a jego wartość wynosi 1 073 897,29 zł i jest w 100% finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy. Jest on skierowany do osób do 30 roku życia z powiatu jasielskiego i polegać będzie na utworzeniu punktu doradztwa i informacji oferującego kompleksowe wsparcie tj. poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy, dofinansowanie zatrudnienia młodych, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, informacje w zakresie pomocy społecznej, doradztwo psychologiczne, doradztwo w zakresie edukacji, doradztwo prawne i ekonomiczno-finansowe.

Koncepcja budowy nowej drogi w centrum Jasła została przekazana do konsultacji przez Zarząd Powiatu
Wsparcie oferowane w projekcie przyczyni się do zniwelowania barier wejścia na rynek pracy (w tym powstałych na skutek pandemii COVID-19) oraz do poprawy sytuacji zawodowej osób do 30 r.ż. w powiecie jasielskim.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle składa serdeczne podziękowania Adamowi Pawlusiowi Staroście Jasielskiemu oraz Bogdanowi Rzońcy Posłowi do Parlamentu Europejskiego za poparcie tego przedsięwzięcia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.